| WoKy a întrebat:

Buna TPU.
De ceva timp, prietena mea se palnge ca o doare "intr-o parte". Eu unul am zis ca o fi de la apendicita. Am mers la doctor, si-a facut analize, chiar si ecograf, insa nu i-a iesit nimic precum c-ar avea vreo problema in zona aia, chiar din contra, i-au gasit ceva pe la stomac.
Pana acum cateva zile o durea in partea dreapta, insa azi, schimbata la fata fiind (de la durere) o intreb ce are. Imi spune ca de cateva zile i-a revenit durerea si ca acum o doare in partea dreapta a abdomenului.
Zice ca-i apar simptomele astea dupa efort, dupa ce urineaza, aproape mereu, daca nu face pisu si are nevoie.
Azi a fost la alt medic, iar acesta i-a spus ca e firesc, si ca o va mai durea ceva timp datorita faptului ca e in crestere.
Idei?
Fara mistocarii sau off topic!
Dau Fundita si voturi raspunsurilor cele mai bune!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EssTerra01 a răspuns:

*-* Si mie mi se intampla uneori.E din cauza ca sta prea mult in spatiile reci sau sta pe ceva foarte rece.Din cate stiu eu asta cred ca e.

| Irinelos a răspuns:

Pai fiind de la creștere nu prea are ce sa facă. Ar trebui sa mai ia pastile de durere iar daca este acasă ar putea sa tina o sticla cu apa calda in zona respectivă. Pe mine ma ajuta

| WoKy explică (pentru Irinelos):

Mie mi se pare o aberatie "sa fie de la crestere". Adica, ce naiba, si eu am fost acolo, eu fac sport intens si tot n-am nimic si mai si fumez laughing.

| EdwardCiprian a răspuns:

Sincer poate te înseală sau nu mai vrea sa stea cu tine

| WoKy explică (pentru EdwardCiprian):

Nu o face happy, te asigurwinking