| AdrianaL30 a întrebat:

De ceva vreme am niste probleme cu gatul...cateodata simt ca mi se pune un fel de pojghita pe gat si ma zgarie si simt nevoia sa tusesc...mi se intampla cam in fiecare zi.Pana acum nu am consultat niciun doctor in legatura cu asta.Ma puteti ajuta? Spuneti-mi ce ar putea fi. Funda la primul raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi ceai fierbinte. Mai ales, fierbe lapte de vaca de la tara, bate intr-o cana de 250 ml 1 ou de gaina cu o lingura cu varf cu zahar tos batut spuma, cateva firicele de sare, 1 lingurita ulei de floarea soarelui, batut spuma la un loc, si tot batand in continuare, toarna laptele clocotit, si servestel fierbintel. Te scapa imediat. Sa nu-l bei rece, ca nu mai are efect.