| unoarecareinbazadedate a întrebat:

De curand a trebuit sa-mi schimb ochelarii din cauza ca mi-a crescut dioptria,lentilele mele vechi erau heliomate "RHEIN PHOTO" se numesc, iar lentilele cele noi sunt cu acceleasi tratamente ca cele vechi.ele sunt : "NOVA LENTI LEGEND"....care sunt mai calitative si care nu?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Eu zic ca este important cu care te simti tu mai bine si nu care sunt mai bune. Mai bune sunt cele cu care eu ma acomodez mai repede, ma ajuta, ma protejeaza, ma simt confortabil; marca e o prostie! Bani dati aiurea pe un brand de pe urma caruia cineva o duce bine fiindca noi suntem prosti si ii cumparam. Vezi bine? Te simti bine cu ei in ochi? Te ajuta? Restul cu brand-ul e poveste! Fii serios! Viata iti va demonstra ca nu brand-ul e problema ci persoana care poarta ochelarii, in cazul tau! Am avut si eu ochelari insa erau "no name" si totusi nimic nu m-a impiedicat sa fiu un cineva cu multe studii! Numai bine!

| unoarecareinbazadedate explică (pentru Caro34):

Multumesc pentru raspuns, unul bun ce-i drept!
O zi buna îti doresc!

1 răspuns: