| LoveisLouder44 a întrebat:

De dimineata ma doare in spate in partea stanga jos. Cred ca este plamanul sau ceva. Nu am niciun sintom, nu tusesc, nu respir greu, nimic. Doar ma doare imi da cateva injunghieturi cand ma misc. Oare ce este? Si cum se trateaza? Trebuie sa ma maseze cineva acolo? Sau sa iau medicamente, ceva? Nu cred ca e grav. Am racit acolo pentru ca am fost la piscina si dupa aia am iesit cu parul ud, nu m-am uscat si eram toata uda si era si vant afara si am iesit in vantul ala. Ce fac ca sa imi treaca? E grav? Si ce este acolo jos in spate in stanga?
Va rog raspunsuri cat mai repede!
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Filip23 a răspuns:

Depinde cat de jos. Poate fi rinichiul, poate fi un muschi. Ia vreo doua jumatati de aspirina, daca e doar inflamatie de la frig. Si pazeste-ti cerebelul daca crezi ca are vreun pic de valoare.
PS. De la par ud in vant rece se poate face meningita. O sportiva romanca din Franta a murit de vreun an pentru ceva asemanator. Era cu tenisul de masa sau scrima.