| lolita147 a întrebat:

TPU! De doua saptamani si ceva, tot tusesc. Tuseam sec si la fiecare 5 minute, un fel de tuse iritativa care nu se mai oprea. Dar acum tusesc mai rar si mai tare.
Am fost la tot felul de medici, inclusiv la medicul de familie, care mi-a tot recomandat medicamente. Dupa ce le luam, nu observam niciun efect.
Ieri am mers la spital, unde am fost diagnosticata cu astm bronsic. Nici eu nu mai stiu ce sa cred, daca am astm sau nu, dupa toate prostiile cu care m-au diagnosticat medicii.
In fine, astazi trebuia sa merg la spital iarasi, sa-mi fac un test pentru alergii. Nu am fost, pentru ca am crezut ca-mi ia si analize la sange, ceea ce NU vreau.
Ce sa fac ca sa mai opresc tusea? Alte simptome nu am, numai ca ma trezesc noaptea tusind si inecandu-ma. Poate sa treaca de la sine daca astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZexeQLanG1u a răspuns:

E o simpla raceala. Trece cu siropuri. Toti am trecut prin asta. Nu te teme