| Anne2000 a întrebat:

De ieri am o stare de: greata, voma, diaree, crampe si ma simt slabita, confuza, nu pot manca si imi vine greata + parca as fi pe alta lume sa zicem asa...nu ma simt bine deloc. Pot avea insolatie sau e altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fii insolatie sau "astenie de vara".
Eu in fiecare an am astenie si am aceleasi simptome, dar ma tine cel mult 2 zile.
Cred ca ar trebui sa te duci la un doctor pentru a afla exact ce e si pentru a primi un tratament corespunzator!
Multa sanatate!

| andru10best a răspuns:

Poate sa fie insolatie, dar pot fi si multe altele. Mai bine fa un control la medic pana nu dai in altele mai grave.

| Awwwww a răspuns:

Cred ca ai facut o indigestie, si eu am patit exact la fel. Trebuie sa bei ceai, sa iei vitamine si sa bei apa deoarece cand ai vomat, ai eliminat lichidele din corp (nu chiar toate).

| Google123 a răspuns:

Poti fi gravida sau, ia o lamaie si punete in pat si culcate, insolatie n-ai cum sa ai fiindca doar te doare capu nu greatawinking

| Anne2000 explică (pentru Google123):

Te naibi, ma iei si la misto! Am doar 13 ani, esti batut in cap? Uita-te la simptomele insolatiei sa vezi ca-s aceleasi.

| Google123 a răspuns (pentru Anne2000):

Du-te tu naibi nu eu fmm

| Anne2000 explică (pentru Google123):

Injuri? Ok atunci!