| alexalx9777 a întrebat:

Aș vrea să mă ajutați cu ceva. În urmă cu două săptămâni am început să am nasul înfundat timp de patru zile apoi m-a luat febră, o simplă durere în gât care a ținut o zi o moleșeală mai pe scurt o simplă răceală. Care s-a ameliorat trei zile aproximativ. De la început de când îmi a fost înfundat nasul am avut niște frisoane. Umblu mult în fiecare zi fac naveta, stau prin frig și de două săptămâni am încontinuu frisoane. Plus că nu știu de la ce dar am niște dureri musculare. Din cauză că umblu foarte mult pe jos de dimineața până seara? Sau că stau în picioare foarte mult? Ieri după o zi lungă de umblat de la 6:00 dimineața până la două noaptea mă durea spatele îngrozitor și când respiram mă dureau mușchii spatelui. De la ce pot fi aceste simptome de dureri musculare și frisoane, stări de frig constante?
Uneori când stau în frig simt o răceală a corpului și când intru undeva la căldură mă simt foarte, foarte fierbinte, dar tot tremur și tot sunt prezente frisoanele.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Pe langa ca esti bolnav(a), mai esti si inconstient(a)!
Nas infundat, frisoane, febra, dureri musculare, raceala corpului, etc, toate sunt simptome clare de raceala daca nu chiar de gripa. Fugi la medic urgent!

| Iote a răspuns (pentru Iote):

Durerea de la spate indica plamanii afectati.