| Neptune07 a întrebat:

Bună TPU, de ieri seară mi s-a pus un nod în piept, am mai pățit și am crezut că e din cauza anxietății, doar că de aseară după ce înghit orice (apă, mâncare) când ajunge în piept doare până trece de zonă. Am avut și arsuri cu puțină greață dar acea durere la înghițire e cea mai deranjantă. Nu am nimic la inimă sau cu respirația. Am luat de astăzi gaviscon și aș vrea să știu dacă a mai avut cineva simptomele și i-a trecut cu gaviscon sau ceva de genul. (Vă rog fără "du-te la medic", o să merg dar după Paște) Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bmb43 a răspuns:

Un Colebil ar trebui sa rezolve problema! Ai bila leneșă laughing Nu digeri mâncarea destul de eficient și faci reflux gastroesofagian. Acidul din stomac poate dizolva metale, ce crezi ca îți poate face la esofag?