| anaxav a întrebat:

BUNĂ TPU de la un timp mă simt ciudat rău nici eu nu stiu mă înțepa inima de luni bune îmi amorteste brațul stâng ma doare spatele rau am un junghi permanent care se mute de pe coasta stânga pe cea dreapta dureri de cap ceafă abdomnen o multitudine de dureri in locuri diferite ma sperie gândul ca as putea face infarct pentru ca ma intepa seara im special si imi palpita am 4-ekg-uri făcute analize de sânge la plămâni si sunt toate bune tot am impresia ca am ceva ce nu poate fi detectat ajutor vă rog si apropo de la un alt spital mi s-a spus de distonie neurovegetativa vă rog ajutor nu mai pot dormi noaptea si iau medicamente pentru reglarea ritmului inimii funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Eu zic sa nu te sperii si sa le iei pe toate cu calm. Trebuie sa mergi la alt doctor pentru analize mai amanuntite. Cel mai bine sa te duci la urgenta unde ti se fac toate analizele si o sa ai un diagnostic.

| anaxav explică (pentru christall):

Păi am fost la urgențe si mi s-a spus ca nu am nimic

| christall a răspuns (pentru anaxav):

Pentru junghiul ala din spate sa iti faca cineva masaj cu Puterea ursului care gaseste la plafar. Sa nu te sperii, sa iti faca pana se va inrosi pielea, asa actioneaza. Este ff bun. In rest, poate exista factori care te streseaza, la scoala. Mintea poate face multe. De astazi vreau sa gandesti ca nu ai nimic la inima, pentru ca analizele sunt bune, sa-i multumesti lui Dumnezeu pentru asta. Iesi afara cu prietenele, plimba-te, citeste o carte, mergi la munte, iesi putin din cotidian si i-ati mintea de la tot.

| anaxav explică (pentru christall):

Nu pot simt ca nu pot face nimic îmi este frică sa ies pe stradă pentru ca as putea face infarct este un gand care numai dispare de cateva luni cand ma înțepa asta este primul gând

| anaxav explică (pentru christall):

Ai o adresă de Facebook dacă nu este problemă?

| anaxav explică (pentru christall):

Imi potie da un Facebook

| christall a răspuns (pentru anaxav):

Sa nu te superi, as prefera sa nu o las aici

7 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Amortitul degetului/degetelor sau chiar a mainii indica o grava afectiune a inimiiti-as recomanda sa mergi cat mai rapid la cardiolog, de fapt la medicul de familie si dupa