| Selim145632 a întrebat:

de mult timp ma confrunt cu o problema la cap mai exact in spatele capului si ceafa. Cand pun capul pe perna simt cum imi apasa craniul, nu pot sa stau mai mult de 2 minute ca ma dor foarte tare oasele din spatele capului, nu mi-e rau, nu ma simt ametit, vorbesc normal nu ma afecteaza cu nimic asta in picioare deloc, doar atunci cand stau drept pe spate, pe orice perna as sta si pe drept ma doare craniul, simt o presiune destul de enervanta, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Incearca sa iti iei o perna din aia cu "memorie", din spuma care se adapteaza formei capului, gatului, etc.

| KNST a răspuns:

Problema ta tine de zona cervicala a coloanei vertebrale. Ar fi indicat sa faci o radiografie intr-un centru specializat.