| Misa4530 a întrebat:

Bună TPU.
De vara trecuta am aflat ca sufăr de colita ulcerativa. Acum 2 zile am avut primul puseu de când am aflat de boala. Înainte luam doar 8 pastile de salofalk pe zi acum iau și 4 pastile de medrol și 2 pastile jumate de imuran. Sunt pe dieta fără sare și îmi e destul de greu sa ma obișnuiesc. Sunt destul de înaltă am 1.71 și înainte de puseu aveam 64 de kg acum am 59 de kg. Din câte am înțeles medrolul ar trebui sa-mi dea pofta de mâncare dar nu-mi da deloc. Nu stiu ce sa fac ca să pun în greutate mai repede având în vedere si problema de sănătate și dieta.
Dacă îmi poate explica cineva ce as putea sa fac.
Dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar daca nu iei in serios boala pe care o ai sa o tratezi cu DIETA stricta si tratament adecvat, boala duce incet-incet la cancerul de colon.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă vegană.