| Korynna9117 a întrebat:

In boala Crohn sau colita ulcerativa aveti idee daca se poate intampla sa ai scaun mai subtiri (cam cat un marker) cu striatii (exact cum are creionul pe el sau unele pixuri) si de culoare kaki?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te consulte sa ti faci colonoscopie nu este normal, ce varsta ai?

| Korynna9117 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este vorba despre mine ci despre o prietena. ea are in familie un frate care de aprox 10 ani sau poate chiar mai bine de 10 ani are boala crohn si mai multi membri din fam ei se confrunta cu diferite probleme la colon.

| Korynna9117 explică (pentru Korynna9117):

Doar ca ea a incercat cateva zile un remediu naturist si anume miere cu propolis: 2 lingurite diluate intr o cana cu lapte caldut si s-a simtit mai rau si atunci i s-a schimbat consistenta scaunului si culoarea a devenit kaki. Vazand aceasta a intrerupt toata chestia asta cu mierea si propolisul. Dupa ce a intrerupt culoarea scaunului a revenit la normal insa ieri a avut din nou asa. si dimensiunea scaunului (diametru) oarecum ca a unui marker, adica nu chiar asa subtire ca un creion

| flynn01 a răspuns:

Mergi la Gastroenterologie, acolo o sa ti se faca in prim plan o ecografie abdominala, prezinti dureri in zonele abdomenului?