| cristianmihai1 a întrebat:

De vreo 4 zile, cand sunt pe toaletă, fac scaun cu sange, este putin deasupra scaunului, dar in principiu, pe hartie nu se vede nimic. Tin sa mentionez ca am hemoroizi externi, dar nu simt nici o durere sau altceva ca sa ma jeneze, absolut nimic, doar acel sange ma ingrijoreaza, de la ce poate fi? Cum pot opri sangerarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| christall a răspuns:

De la hemoroizi. Incearca sa bei multe lichide sa nu te constipi. Spala zona dupa ce faci si foloseste un unguent pentru hemoroizi.