| Awolnation a întrebat:

Salut, de vreo 3 luni nu am mai mâncat supa mai deloc, numai mâncare uscată și cam de o săptămână în momentul scaunului, la ieșire fix la capăt simt o durere și pe hârtie apare și puțin sânge iar apoi durerea dispare. Prima data era mai mult sânge însă acum mai apare doar o picătură pe hârtie dar durerea e aceeași. Mă gândesc să nu fie hemoroizi căci luna aceasta am cărat lucruri grele și am făcut efort mare, mă voi pune oricum sa mănânc supa in fiecare zi dar nu cred că asta e problema căci beau 2l de apa zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Påi sunt sanse hemoroizi care apar si dispar si se forteaza colonul, totul tine de alimentatie. Poti incerca crema hemotreat este foarte buna, o folosesti dupa ce ai scaun si iti faci igena intima cu apa calduta si folosesti crema.
Daca nu dispare nici asa, directia medic!

| zăGhost a răspuns:

Mananca supa, fructe, evita prajelile si ciocolata si cumpara un Hemorzon (crema anti-hemoroizi) de la farmacie.