| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am o intrebare mai jenanta. Ieri in timp ce mergeam am inceput sa simt o mancarime in jurul anusului. Astazi, de fiecare data cand ma ridicam sa merg, din nou. Nu neaparat o mancarime, ca un fel de, gadilat?! laughing Si...am descoperit ca era o "chestie" sub forma unui bobulet putin mai mic decat cel de mazare la iesire din anus. Nu era rosu sau rozaliu, cat sa putem vorbi de hemoroizi, era alb. Tin sa mentionez ca nu ma doare cand stau jos, doar ma mananca cand merg si e o senzatie deranjanta, dar nu ma impiedica sa imi fac lucruruile de zi cu zi. De asemenea in ultimele zile m-am confruntat cu o constipatie....si poate de la ea a fost. Ce spuneti? Sunt hemoroizi? Din cate stiu, hemoroizii sunt vase de sange dilatate, dar al meu e culoarea pielii. Daca sunt hemoroizi, sunt externi, exista vreo sansa sa "reintre" inauntru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie! El te va trimite la analize si-ti va da tratamentul necesar. Sa te speli bine cu apa si sapun! Banuiesc ca este vorba de oxiuri. Nu te juca!