| Andreea555012 a întrebat:

De vreo luna mi-am lăsat unghiile sa crească. Sunt destul de mari dar oricum le voi mai tăia cand începe școala. Problema e ca unghiile de la mana dreapta se rup repede si nu fac nimic, si nici nu se agata. Știți cumva vreun medicament sau ce vitamina e buna sa iau ca sa nu se mai rupă? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioanaa16 a răspuns:

Hei! Eu mi-am comandat intaritor de unghii de la AVON, e foarte bun, l-am folosit de multe ori, iar acum nu mi se mai rup unghiile. Costa in jur de 10-11 lei. Uita-te aici:https://avon.ro/302-315-403/machiaj/unghii/ingrijire/
Sper sa iti fie de folos!