| AmintiriDureroase a întrebat:

Cum fac sa-mi creasca unghiile mai repede cam pana incepe scoala?

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Îţi recomand zeama de lămâie, uleiul de ricin sau de măsline, fiecare amestecate cu apă călduţă.Nu doar că grăbesc creşterea lor, dar le şi întăresc, lucru esenţial pentru unghiile lungi.

| Aiied a răspuns:

Ungete cu ulei de ricin in fiecare zi big grin ajuta mult.

| faramatania a răspuns:

Pune într-un recipient, ulei de măsline, călduţ, şi puţină zeamă de lămâie, şi stai cu unghiile înmuiate, cca 15 min/zi.Repetă această operaţiune zilnic.Procedeul este recomandat şi pentru întarirea unghiilor. Apoi ulei de ricin, tamponat zilnic pe unghii, cu puţina vată(favorizează, sau accelerează creşterea unghiilor).laughing

| GregHouse a răspuns:

Dormi cat mai mult si mai ales intre orele 22 si 3, cand se spune ca razele lunii amplifica cel mai mult procesul de crestere.

| adryana_6677 a răspuns:

Stai cu unghiile intr-un bol de apa calduta timp de 15 minute apoi sterge-te putin si date cu crema speciala pentru hidratarea unghiilor.Fa asta in fiecare zi! Sper ca ti-am fost de ajutor.