| InnaArkane a întrebat:

Ce sa fac sa imi creasca unghiile mai repede si sa nu se rupa/sparga sau sa fie moi? Adica stiti ceva tratamente pentru intarirea unghiilor si sa creasca mai rapid? FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| vandy a răspuns:

Incearca solutia de la Farmec cu vitamina B5 si fa un tratament soc: in prima saptamana iti dai de trei ori pe zi cu ea (asta inseamna sa nu te mai dai cu lac/oja), in saptamana a doua te dai o data pe zi sau la doua zile (nici acum nu te dai cu lac/oja), in saptamana a treia te dai o data la 2, 3 zile, iar apoi o data pe saptamana. Daca vrei sa te dai cu oja dupa saptamana a treia asteapta 2, 3 ore dupa ce ti-ai dat cu solutie ca sa intre in unghie, alfel oja nu o sa reziste. In cazul meu a functionat foarte bine, dar mi-au crescut foarte mult cuticulele.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face o combinație de ulei de măsline extravirgin cu zeamă de lămâie, masezi unghiile curate, seara înainte de culcare. Evită contactul cu detergenții duri. Fructele și legumele cât mai proaspete sunt o sursă de vitamine.
Pa, pa.

| Lynna a răspuns:

Buna. Uleiul de ricin chiar functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite,
http://www.tpu.ro/beauty/ce-sa-fac-ca-sa-imi-creasca-unghiile/
Te pup!

| Geani999 a răspuns:

Bună. Nu trebuie să fie băgate deloc în gură, și poți face diverse tratamente pentru întărire, cu ulei de măsline. Eu mi-am luat într-un timp de la oriflame ca un gel pentru unghii și a fost super bun. Baftă!