| Laviniaaaaa23 a întrebat:

Deci, cum am spus in intrebarile trecute..ca de 4 luni mi-era frica ca nu cumva sa fi ramas insarcinata pentru ca urinez mult si des.
Am facut ecografie si a spus ca nu am nimic straight face.
Daca as fi fost insarcinata ar fi vazut si mi-ar fi spus ceva gen:,, vezi ca esti gravida". nu-i asa? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deci, un control ginecologic nu poți face, un test de sarcină?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Un test de sarcina de ce nu ai facut?
Tind sa cred altele sunt problemele cu rinichiii mai degraba, mergi la medic.
Te pup!

| Laviniaaaaa23 explică (pentru anonim_4396):

Am facut 3 teste. au iesit negative. happy

| giony54 a răspuns:

Urinatul nu are nimic in comun cu sarcina. Urinezi des pentru ca ai probleme cu rinichi sau raceala la vezica.Mergi la medic si fa toate analizele nu dupa ureche.

| NoOneKnow a răspuns:

Normal ca ti-ar fi spus! Doar nu te lasa sa stai linistita daca esti cu burta la gura. Asta este datoria lor. Esti prea paranoica. Urinezi des poate din cauza ca ai racit.

| Laviniaaaaa23 explică (pentru NoOneKnow):

Urinez des si mult de 2 luni.
credeam ca nu se vede daca ar fi fost doar 4 luni, credeam ca trebuie mai multe ca sa se vada ceva.
si nu am racit, nu am cistita/raceala la ovare/infectie sau mai stiu eu ce ..atata timp cat rez. la urocultura mi-au iesit bune. straight face

| NoOneKnow a răspuns (pentru Laviniaaaaa23):

La 4 luni s-ar fi vazut destul de clar. Nu ai de ce sa iti faci griji.

| Dreamer12345 a răspuns:

Si eu urinez des si nu-s insarcinata. :* daca nu ai semne care sa iti arate ca ai putea avea un copil in pantece, si la ecograv medicul nu ti-a spus nimic inseamna ca nu esti. happy stai linistita, dar data viitoare aveti grija, sau ai grija. k? te pup. :*

| Laviniaaaaa23 explică (pentru Dreamer12345):

O sa am. Multuu mult:*

| Dreamer12345 a răspuns (pentru Laviniaaaaa23):

Te pup. :*