| Usefulaid a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu ceva, nu am experietnta in asa ceva. Ultimul act sexual neprotejat l am avut acum 3 luni. Nu a lasat in mine, insa stiu ca exista posibilitatea sa ramai si asa. Dupa fix o luna de atunci am fost la ginecolog sa imi face ecografie si intravaginal, si nu s-a vazut nimic, totul in regula. Doctora mi-a spus ca daca ar fi fost sa fiu insarcinata, s ar fi vazut mai incolo, deci ar fi trebuit sa revin, dar am zis lasa ca nu sunt. Acum dupa 3 luni de la act si 2 de la consult, mi se pare ca mi-a crescut burta, eu am mai fost balonata insa de data aceasta mi se pare mai tare si mai tuguiata, iar azi am facut un test sa vad, si a iesit o liniuta. Este posibil sa fiu gravida si sa nu iasa la test dupa 3 luni? Sau sa nu se fii vazut nici atunci la doctor? Oare sa repet testul? Tin sa mentionez ca nu am ciclu regulat iar de atunci mi-a venit in fiecare luna, intr una mi-a venit chiar de 2 ori... de obicei imi intarzia insa de data asta mi-a venit mai mult si mai repede... help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cred ca e mult mai usor daca te-ai documenta minim despre chestiile astea.

Nu de alta dar lasi o impresie destul de neplacuta.

Tu o sa fii printre persoanele care ne vor plati noua pensia. Si crede-ma ca mi-e frica.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu poti fi gravida iar ginecologul si testul de sarcina au confirmat acest lucru.

| AleexisViol3t a răspuns:

Ai toate sansele sa NU fi însărcinată dupa ce ai spus