| Alexandrup a întrebat:

Buna TPU.Deci de dimineata m-am trezit cu o durere ingrozitoare in gat de care nu am putut scapa nici acum.Mentionez ca am luat eurespal, bioparox si trachisept.Ce as putea sa mai fac ca sa scap de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti incerca Strepsils Plus, contine Lidocaina( anestezic local).

| MenInShadow a răspuns:

Eu unul nu am luat niciodata acele medicamente cand am avut dureri in gat.
Am laut doar Faringosept, Miere, Ceaiuri de Menta, Coldrex, si daca aveam si putin propolis, si cu astea a doua zi, sau peste maxim 2 zile eram ca nou.

| mona a răspuns:

E bine ce ai luat, probabil pe maine vei simti o ameliorare dar mai i a cate o lingurita si de miere si multe ceaiuri dar sa nu fie fierbinte tare

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Hhmmm......tot ce ai luat e ok, in cazul in care nu cumva ai o infectie in gat, la amigdale! daca nu te lasa durerea, mergi la medic, probabil iti va da antibiotic! multa sanatate happy

| pisicutzamik a răspuns:

Buna ia faringosept/stepsils si bea ceai fierbinte!

| Alexandrup explică:

Si am mai luat si tantum verde

| Roxyy16 a răspuns:

Incearca miere de albine+ suc de lamaie happy

| IovanIulian a răspuns:

Poti sa iei galbenus de ou facut cu lapte si cu zaharbig grin.

| nalexuta a răspuns:

Mie mi s-a intamplat exact la fel si am baut ceai fierbinte si mi-am pus un prosop pe cap si am absorbit aburul cald si mam acoperit cu plapuma si am stat in pat si mi-am mai revenit

| obsession01 a răspuns:

Un pahar de tuica de prune o lingura de piper si o lingurita de miere de albine, in zece minute nu mai ai treaba.happy