| lary589922 a întrebat:

Desi am aproape 16 ani am avut un canin de lapte care se misca. Nu l.am scos mai devreme pentru ca riscam sa raman cu un mare gol deoarece pana si dentistul mi.a spus ca s.ar putea sa nu mai creasca. Acum aproximativ patru luni, mi.am scos acel dinte deoarce cel definitiv incepea sa creasca in interior, insa in spatele dintelui de langa. Desi acum are loc sa se mute la loc, dintele doar creste dar nu se muta deloc. Nu stiu ce sa fac ...imi este teama ca voi ramane toata viata fara un dinte in gura si sunt foarte speriata. Mai este vreo sansa ca dintele sa se mute la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Deci daca dentistul iti spune ca o sa iti creasca drept,si tu nu esti sigura, eu cred ca am trebui sa iti impingi mereu dintele cu limba (ca un fel de tic, stiu, e ciudat) de "siguranta".Alt sfat nu am, din pacate.Ai putea consulta un al doilea medic daca vrei.Sanatate multa si o zi frumoasa! Pa!

| Assassina a răspuns (pentru Assassina):

Multumes de fundita.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine crezi tu ca stie asa ceva aici pe TPU? mergi la dentist acolo vei afla raspunsul, ce vârstă ai?