| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza tenul meu se inroseste si e plin de sebum dupa o perioadata de timp? Mi s-a spus ca din cauza ca am tenul gras, dar de multe eu il simt cam uscat, mai ales in jurul gurii... Va rog sa ma lamuriti si pe mine happy
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Husicel a răspuns:

și eu am cam aceleași probleme; încearcă să mănânci mai puține grăsimi

| NotToday a răspuns (pentru Husicel):

Tot timpul optez pentru carnea de pasare, peste si iaurt degresat... Grasmi consum in cantitati foarte reduse happy

3 răspunsuri:
| Siiimo a răspuns:

Buna, si eu sunt in aceeasi situatie ...sau ma rog eram. Am fost la o farmacie si i-am explicat ce mi se intampla, dansa a spus ca e din cauza sapunului. Mi-a dat un gel sa il folosesc in loc de sapun... sa ma spal pe fata numai cu el si chiar a functionat tenul meu nu mai este asa de gras. El este de la BIODERMA (este si pentru uscarea cosurilor, si pentru acnee, si pentru excesul de sebum ), chiar daca este putin cam scpum eu zic ca se merita. Uite un site de unde iti poti cumpara acest gel: http://farmaciadulfu.ro/......pita.html. Eu iti garantez ca va functiona :* Bafta!

| NotToday a răspuns (pentru Siiimo):

Am incercat cu gelul de la Avene... Intr-afara faptului ca imi usca fata, nu avea nici un rezultat sad