| anonim_4396 a întrebat:

E chiar asa de rau daca te epilezi pe maini cu bigul?

FUINDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marzipany a răspuns:

Nu face greseala asta! Daca te dai cu bigul parul iti va creste mai des si mai repede. Epileaza-te cu benzi cu ceara!(sa fie de la veet, nu de la emiplant)

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt alte metode mult mai bune, decât să te nenorocești cu lama/cremă de epilat.
Pa, pa.

| Eastwood a răspuns:

Pai ar fi, cu bigul te faci pe picioare, din cate stiu femeile folosesc o anumita banda ce si-o lipesc pe maine si pe picioare in cele mai multe cazuri, si dupa aceea trag si se smulge parul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Îți recomand epilarea cu ceară, e mult mai eficientă.
Te pup!