| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a întrebat:

E normal sa am cerul gurii de culoare maro dupa ce m-am lasat de fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și plămânii, tot de culoare maro.

| Celcestietot a răspuns:

Traheea cum crezi ca o ai, sincer?

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 explică (pentru Celcestietot):

Deci e normal, nu?

| Celcestietot a răspuns (pentru Mihalache_Bogdan_Petru_1970):

De la fumat ar fi normal banuiesc. Spun asta pentru ca si plamanii si traheea sunt sigur afectate ca organe. Depinde si de cati ani ai fumat, de numarul tigarilor pe zi/saptamana/luna etc. Eu nu fumez si nici nu am fumat. Mi-am spus doar parerea, adica uita-te aici si trage singur o concluzie :

https://www.youtube.com/watch?v=hUau1hYnIkQ

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 explică (pentru Celcestietot):

Si cum pot curata cerul gurii si cam in cat timp organismul face curatenie? mentionez ca de 1 luna m-am apucat si acum am pus pauza definitiv.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mihalache_Bogdan_Petru_1970):

Eu stiam ca organismul nu este conceput pentru a indeparta acea "mizerie". deci totusi s-ar putea sa dureze ceva pana ar cadea singura. Parca ceva de genul citisem undeva. Oricum, nu sunt specialist, eu doar incerc sa te ajut cum stiu mai bine happy.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 explică (pentru Celcestietot):

Deci nu e nimic de ingrijorat? multumesc mult!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mihalache_Bogdan_Petru_1970):

Nu cred ca ar fi mai ales ca ai fumat putin timp in comparatie cu altii. Oricum, fumatul poate duce la orbire, la cancer, la respiratie urat mirositoare, la iradierea organelor (de aceea au acea culoare) si la multe altele poate sa mai duca. Cu placerewinking!