| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a întrebat:

De cateva zile am o senzatie de gura si limba uscata. Limba este albicioasa si uscata. Mentionez ca alcool consum ocazional iar tigari destul de des, dar m-am lasat de curand. Fumam 10 tigari pe zi cu pauze de cateva zile. Mentionez ca m-am apucat de fumat vara asta pe 1 iulie.Sunt ingrijorat... e vreo problema? Mentionez ca nu simt nicio durere sau ceva de genu. Pe cerul gurii am observat o pata maro cel mai probabil cred ca e de la tigari. Astept raspunsuri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BaiatFinut22 a răspuns:

Este normal, mai ales cand te lasi de fumat. La cateva zile de la ultima tigara, caile respiratorii vor incepe sa se curete iar aceasta senzatie de "uscaciune" va aparea. Lasa lucrurile sa isi urmeze cursul.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 explică (pentru BaiatFinut22):

Mi-a aparut imediat dupa ultima tigara senzatia respectiva de gura si limba uscata albicioasa

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 explică (pentru BaiatFinut22):

Iar pata de pe cerul gurii de culoarea tutunului este normala?

| BaiatFinut22 a răspuns (pentru Mihalache_Bogdan_Petru_1970):

Da, va trece.