| Amelia94 a întrebat:

Este adevarat ca laptele ajuta la crestere? Eu de o saptamana beau in fiecare seara cate o cana de lapte, iar cand m-am masurat am vazut ca am mai crescut un cm. Dau FUNDA cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Da, laptele te face sa cresti pentru ca contine calciu, iar acesta iti creste si intareste oasele. happy

| GabyAdicaEu a răspuns:

GRESIT, laptele nu te ajuta sa cresti, ci sa te intaresti si sa devi solid! nu vorbiti ce NU stiti!

| DdDdde a răspuns:

Laptele te poate ajuta oarecum la crestere depinde e adevarat ca el contine calciu si iti intareste oasele si unghiile.si cu siguranta este bun pentru crestere dar daca bei in fiecare zi nu inseamna neaparat ca vei creste mereuhappy dar e bine sa bei in fiecare zibig grin

| BlueDay a răspuns:

Ajuta, laptele de la tara. Nu te baza pe cel de la oras care nici macar nu e lapte, mai mult e apa cu faina plin de toate porcarile lumii.