| adriana_sw33ty_angy a întrebat:

Voi mai beti lapte? tongue Eu inca beau si ft mult, adica dimineata ma trezesc si beau o cana de lapte... Dupa-amiaza beau o cana de lapte dupa pranz si seara nu pot dormi bine daca nu beau o cana de lapte cald. Mentionez: nu mai sunt bebe... laughing Am 22 de anisori. tongue big grin. Voi mai betzi?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Sa fii sanatoasa si sa te delectezi cu lapte pentru ca el este bun pentru a fi consumat de persoanele de orice varsta. Ai grija insa ca, daca dimineata nu mananci ci, bei doar o ceasca de lapte, nu este suficient, consumul excesiv de lapte (fara a adauga la mesele tale si alt gen de produse, care sa contribuie la o alimentatie sanatoasa) atunci poti avea probleme ce ar putea sa-ti produca o anemie.
Si eu consum lapte, mai mult sub forma de sana, lapte acru si lapte dulce uneori, insa doar o data pe zi.
Daca tu te simti bine consumand o cantitate mai mare de lapte dar, in acelasi timp, consumi si legume si fructe zilnic si nu ai probleme digestive, cred ca te poti considera un om fericit ca, ai un stomac sanatos si nu ai probleme, amestecand in alimentatie cruditati, pe langa laptele consumat in tot timpul zilei.

12 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Adriana, multumesc pentru "premiu" si-mi pare bine ca te alimentezi variat. Sa fii sanatoasa si iubita.

| psiholoaga a răspuns:

Vezi sa nu ai vreo carenta de calciu si sa ceara organismul tocmai din cauza asta (daca faci efort fizic intens deseori sau ai o menstruatie abundenta). Si mie imi place foarte mult, uneori il beau in loc de apa; dar nu zilnic, doar cand imi e pofta.

| hândel a răspuns:

Si eu beau, desi-s cu 2 anisori mai batran ca tine.hee hee

| adriana_sw33ty_angy explică:

@mariana pe langa lapte consum si o cantitate ft mare de legume...de ex pranzul meu nu este lipsit de ciorbitza de legume (acrisoara; cu perisoare sau pui) sau o tocanita cu o varietate mare de legumehappy...consum de altfel si carne dar nu in exces...prefer mai repede o tocanitza de ficatei sau ficatei prajiti cu un piure sau orez fiert. dar lapticul nu lipeseste tongue happy big grin

| adriana_sw33ty_angy explică:

@otonis daca raman vreodat fara laptic imi dai si mie o canitza de la tine?winking happy

| adriana_sw33ty_angy explică:

@mariana eu trebuie; sa-ti multumesc pentru sfat happy si tie iti doresc acelasi lucru...multa sanatate, fericire si sa fi iubita

| metonst54 a răspuns:

Beau 200ml pe zi dimineata cu cereale

| vintagegreen a răspuns:

Si eu mai beau..si ink cat..si imi place mai ales cu nesquick
yummi yummi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma lasi pe mine sa-ti aduc in fiecare dimineata lapticul la pat insotit de un sarut... dulceeeee? kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot decit sa te admir dar daca laptele ar fi de capra chiar ca m-as topi de admiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am lasat de vicii, nu mai beau lapte. Acum beau chestii sanatoase... whisky rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu beau lapte deloc, nu am baut nici cand eram mica, am alergie la lactate.