| FlippyFlippy a întrebat:

Este urgent,ajutati-ma pls,ctititi pls, funda mare crying, deci eu cu o prietena avem organismul mai slab, si am baut 2 energizante si toti ne-au spus ca putem muri peste noapte, dn cauza problemelor naostre la inima,ce as putea face, scuzati-ma pentru categorie, ajutati-ma plsscrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Buna.
Te simti rau? Aveti probleme cu inima amandoua?
Daca te simti rau de la energizant, si nu l-ai baut de mult, iti poti induce voma, sa mai scapi din cantitatea ingerata.
Mergi la baie si pune degetul in capatul limbii, aproape de omulet. si incearca sa vomiti.

2 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Nu mai beasad
Sunt periculoase.
De ce sa dai bani pe ceva ce iti face rau?:*

| MoruAndrei a răspuns:

Încearcă să laşi energizantele deoparte deoarece îţi distrugi ficatul şi sănătatea, sunt nişte prostii. Mănâncă bine şi măreşte puţin activitatea.