| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 14 ani. pot să spun că sunt intr o situatie foarte grea. Sunt in depresie. Dar oricum nu asta este problema. Bunica mea acum este in spital deoarece are probleme cu inima. Eu am cautat pe internet si am găsit că toate simptomele pe care le are ea duce la infarct de inimă. Îmi este frica că pot sa o pierd. Eu tijn mult la ea, îmi este Îmi este ca a doua mamă. Ieri cînd ma m culcat mă gîndeam la ea si brusc am inceput sa plîng fara sa ma pot opri. Am plîns undeva vreo 20 minute. Deodată a început să tremur, nu ma puteam opri. Îmi tremura totul in mine mai ales pieptul si înăuntru in burtă. Nu puteam sa mă rasuflu. Trăgeam aer in mine dar cind dădeam să îl scot tremuram si mai tare. După a început să îmi tremure mîine dar si picioarele. Aceasta o tinut undeva vreo 5-8 minute. Îmi este frică un picsad am spus la părinti dar ei au spus sa ma liniștesc si sa dorm mai departe fără să îmi tragă vrei atentie.
Ce poate să fie? Va rog crying(Eu mai am probleme si cu inima, ziceti sa aibă legătura si cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E doar o criza de panica. Trebuie sa te gandesti ca asa ii faci numai rau bunicii tale. ca daca tii cu adevarat la ea trebuie sa fii puternic, sa o sustii, sa o incurajezi, sa ii arati ca o iubesti si ca nimic nu te sperie. facand crize de istericale o vei speria si mai mult si asta ii va ccentua problemele cardiace. Ai 14 ani, trebuie sa iti dai voie sa cresti, sa nu mai fii copilasul mamei rasfatat care nu poate face fata nici unei greutati, ci un adolescent care isi sustine parintii si bunicii si preia o parte din probleme, nu creaza altele in plus.
Plangi cand esti singura si fara sa spui nimanui, in restul timpului ajuta-i pe ai tai, incurajeaza-i si nu iti trada slabiciunile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
ai patit asa pe baza de stress totusi ar trebui sa vorbesti cu un cardiolog, neurolog si cu un psiholog/psihiatru ca sa te sfatuiasca sa iesi din depresie, fi optimista si fi puternica si gandeste-te ca odata si odata toti o sa trecem din lumea asta si o sa mergem la stapanul caruia ia-m slujit adica daca ia-i slujit lui dumnezeu ajungi in rai iar daca la celalat adica la cel rau ajungi in iad
O zi buna.

| AlissBrie a răspuns:

O asemenea reactie este normala, mai ales ca ai stat cu gandul la bunica ta, pentru ca o iubesti si vrei sa ramana mereu langa tine, este o reactie de panica emotionala, tu roaga-te la Dumnezeu si ai sa vezi ca o sa o ajute pe bunica ta! Totul va fi bine :*

| Panda03022017 a răspuns:

Scuzati de unele greselisad