| Buburuza272 a întrebat:

Buna!
Acum 2 ani am avut niste atacuri de panica, peste care am trecut mergand la psiholog. Acum un an, am avut iar un atac de panica, dar cu simptome putin diferite. Nu i-am acordat atentie, dar oricum, nu am mai avut probleme. Astazi, mergeam prin centrul orasului cu o prietena, si vazand foarte multa lume am inceput sa ma panichez. Dupa, am dat de o zona mai linistita, insa acolo mi-am intalnit fostul psiholog, l-am salutat si dupa m-am panicat si mai tare. Mi s-au inmuiat picioarele si tremuram foarte tare si din cand in cand aveam o senzatie usoara de sufocare, dar trecea repede. Toata chestia asta a durat vreo 10-15 minute. Ideea e ca nu am avut nici o senzatie de respiratie in gol sau sufocare, nici nu am crezut ca o sa mor cum am avut la primele atacuri de panica, nici nu am avut impresia ca o sa fac infarct, ca la ultimul atac de panica.
Credeti ca a fost tot un atac de panica, sau ar putea fi altceva?
Nu pot sa ma linistesc, mi-e frica incontinuu, iar parintilor nu pot sa le spun, pentru ca probabil as ajunge la un al treilea psiholog...
Multumesc anticipat si astept sfaturi si pareri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Salajan_Azaleea_1996 a răspuns:

Trebuie sa mergi din nou la psiholog pentru sănătatea ta.

| Buburuza272 explică (pentru Salajan_Azaleea_1996):

Din aprilie pana acum am mers pentru o depresie... Frica de oameni a inceput in ultimele 3 saptamani, cand am fost plecata si nu am mai mers la psiholog... Nu stiu ce o sa mai urmeze.