| MomaieLoveGogaie a întrebat:

Eu am o problema cu kilogramele in plus...De cand ma stiu sunt asa.Nu sunt excesiv de grasa, dar am picioarele cam groase si o burtica cam inestetica. Burtica nu se prea vede, se mai ascunde dupa haine, dar nu pot sa ascund si rotunjimea picioarelor...Am 1.58 si 60 de kg.As vrea sa fac exercitii la o sala de sport dar nu stiu cat m-ar costa un abonament pe 1 luna(am 14 ani).

Mentionez ca nu mananc chestii nesanatoase(dulciuri sau fast-food).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Http://taebospecial.ro/programepentruacasa.html
Fa aceste exercitii zilnic si o sa vezi rezultate.
Tae bo este un sport foarte bun daca vrei sa scapi de aceste complexe.intra si o sa vezi.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Ellalove struck! Ar trebuii sa renunti la Fast-Food de tot si cu dulciurile s-o iei mai usor. Poti sa faci exercitii si la sala si acasa.Acasa poti face niste exercitii mai simple.Iar la sala mai grele. Totusi si mancarea sanatoasa conteaza in dieta ta. Mananca mai multe fructe,legume, cereale si mai putine dulciuri, cipsuri si carnuri.Multa Bafta!

| fanJBfan a răspuns:

:o nasol si eu am cam aceeasi problema, dar se rezolvawinking

| mihaella00elena a răspuns:

Si dc nu mergi sa intrebi cat e un abonament?
sala te va ajuta cu siguranta sa scapi de burtica si nu numai.iti vei tonifia toata musculatura.
succes!

| LittleZu a răspuns:

Buna! La varsta si inaltimea ta, 60 kg nu sunt deloc in regula. Eu am 1, 63 si am 52 kg si tot ma consider grasa.Ca si tine, am coapsele rotunjite si burtica.Si eu m-am gandit sa merg la sala, ca e eficient, si pe langa exercitii recomandate de antrenor, o sa iti prescrie si niste pastile sau batoane (cum sunt cele de ciocolata) pentru slabit si pentru oprirea poftei de mancare. Eu sunt din Pitesti, si ofertele abonamentelor variaza conform orelor si sedintelor pe luna. Cel mai convenabil mi s-a parut unul la aprox. 100RON, cu 15 sedinte pe luna intre orele 14:00 si 22:00. Sau ceva de genul acesta. thinking