| GiveMeYourPussy a întrebat:

Buna TPU...eu m-am lasat de fum de 2 luni. nu simt nevoia de a fuma din nou dar oare daca voi fuma la revelion ma voi apuca din nou sau voi fi tot asa? fac rau daca voi trage in piept din nou (doar intr-o zi)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa nu mai pui tigara in gura cu nici un chip! Sigur te vei apuca din nou de fumat.Iti distrugi sanatatea si dai o gramada de bani pe tigari, bani care ar putea sa intre in bugetul familiei, sau ai putea sa le gasesti o intrebuintare mult mai buna.

| BogdanV20 a răspuns:

Salut, si eu m-am lasat tigarii de 1 an si sincer nu mai simt nevoia si ma simt mai bine. Te-asi sfatui sa nu mai pui deloc gura, pentru. ca daca iti dadea sanatate era altceva... dar in schimb iti poate aduce altele. Sfatu meu in loc de o tigare sa manaci un fruct si o sa te simt mai bine! Succes

| Raul2012 a răspuns:

Ori ce ai face incearca sa nu mai pui gura pe tigara crede-ma ca si eu am fumat si nu-ti face bine deloc.Deci mai bine bei un pahar cu vin sau manaci ceva decat sa fumezi.OKe sper ca ti-am fost de ajutor