| maryo238 a întrebat:

eu port de vreo 2 zile lentile de contact. nu de vedere. si prima zi a fost nah. nu chiar bine, dar dupa mam obisnuit cu ele. dar aproape de fiecare data, seara cand le scot, cand clipesc parca ma deranjeaza ceva, nu stiu de cethinking si dimineata cand ma trezesc nu am nimic. de ce se intampla asa oare? am lichidu ala dezinfectant, le pun in ala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| deny_1602 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa renunti la ele pentru ca numai rau iti face la ochi

| Adriannabruneta a răspuns:

Acum un an am avut si eu lentile tot de astea colorate, am reusit sa le port vreo 4 zile consecutiv iar apoi am facut o conjunctivita de am ajuns la spital! sunt destul de periculoase purtate ore multe si pe termen lung. eu stiu ca trebuie sa le porti maxim 8 ore pe zi si sa te feresti cat poti de fum. sper ca ti am fost de folos