| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Există vreo operație pentru îndreptarea frunții? Am 2 oase proeminente deasupra sprâncenelor și mă complexez din pricina lor. Aveți vreo idee? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cutia craniana are forma unica la fiecare persoana.
Forma vizibila a capului este formata de oasele (cutia craniana, maxilar etc.) acoperit cu carne si piele.
Astfel se formeaza forma vizibila a capului.
Modificari se pot face doar la nivelul pielii, dar operatiile sunt scumpe si riscante.
Consulta-te cu 1-2 medici de chirurgie estetica, sa-ti spuna daca pot face (si in ce conditii) modificari la tine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Operație nu, doar dacă îți sparge capul.

| SatinEffect a răspuns:

Exista operatii neinvazive pentru probleme din astea minore, la modul ca iti injecteaza niste acid pe ici pe colo si iti indreapta nasul, fruntea si asa mai departe. Nu e ceva imposibil! Dar ai incercat sa te ingrasi? Si eu am parca doua coarne in frunte de cand am slabit crying nu sunt foarte vizibile, le simt eu cu mana, dar toata lumea spune ca e de la slabit