| Syrten a întrebat:

Buna TPU! Am 2 umflaturi deasupra sprancenelor, gen 2 oase. Ies in evidenta oarecum, exista vreo operatie pentru remodelare sau indepartarea acelor oase (umflaturi)? Daca da, stiti cum se numeste operatia? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cele 2 oase deasupra sprancenelor sunt parte din craniul tau, cel care-ti acopera ochii si creierul, deci nu pot fii remodelate sau indepartate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oasele acelea nu se remodelează, căci ele acoperă creierul.

| relian a răspuns:

Ar putea sa fie ceva chisturi, cel mai bun este sa mergi la un medic si ala o sa te lamureasca.
Daca sunt chisturi se pot indeparta chirurgical.

| VoidEternal a răspuns:

Nu sunt "oase". E osul tău frontal, care probabil e mai proeminent in zona ochilor.
Ce crezi că s-ar putea face, să-ti ia craniul la polizor?

| Mirel4412 a răspuns:

Cred ca uiti ca toti suntem oameni si aven aceleasi probleme, totusi chestia asta nu e o problema estetica, nu inteleg cat de rau iti iese tie creierul pe acolo de nu-ti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e indicat să îți modifici fizionomia... O intervenție de acest tip cere mai multe.ori tu nu cred că vrei să pari cine nu ești. Acceptă-te așa, trupul e o carcasă. Gândește-te mai bine. Investești în hrană pentru viermi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa îți lasi bretonul lung sa îți acopere osul frontal. dacă ești chel poți purta o peruca.