| ByBy9518 a întrebat:

Fetelor, am o intrebare tongue. Voi dupa ciclu aveti pofte? Adica eu in urmatoarele 2 zile de cand se termina am o pofta imensa de dulce iar daca nu imi satisfac pofetele imi este rau. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Prin menstruatie pierzi ceva sange, si pierzi parte din mucoasa endometrului, care trebuie apoi sa se regenereze. Daca organismul cere, este pentru ca are nevoie. Incearca sa manci mai bine, sa acoperi nevoile organismului, in special proteine, acizi grasi tip omega-fat3 (cei "buni", continuti in pestele gras, seminte si nuci). Acesti acizi sunt combustibilul numarul 1 pentru organism, si de multe ori, pofta de dulce este cauzata de lipsa lor.

| mona a răspuns:

Cred ca este normal, eu am pofta de ceva dulce inainte de ciclu

| Felys a răspuns:

Cred ca la fiecare se manifesta diferit, la mine de pilda se manifesta altfel, inainte de ciclu cu 2 zile am o foame de as manca orice, dupa aia nu mai sunt asa, nu cred ca ai motive de ingrijorare, daca simti ca vrei ceva dulce, mananca dar cu masura

| BlackEyedGirl a răspuns:

Cred ca depinde de organismul fiecareia thinking