| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU fumez de 5 luni aprox dar aproape de fiecare data dupa ce fumez o tigara incepe sa simt o senzatie de frig, si ametesc uneori, stiu ca nu e bine ca fumez, oare dc? mai pateste cineva asa? va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiB96 a răspuns:

Asta e prostia omeneasca, dupa ce ca nu castigi nimic fumand ( poate doar falsa impresie ca esti mai 'smecher' ) nici nu esti obligat sa fumezi si iti face si rau BA MAI MULT mai dai si bani pe porcariile astea. Parerea mea. problema e la mansarda, iti farami organismul pentru 1, 2 ani in care pari mai smecher.

10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Senzatiile tale sunt din cauza nicotinei din continutul tigaretei. Mai multe explicatii gasesti aici: http://www.i-medic.ro/......ganismului

| Minks a răspuns:

Fumez de ceva timp, nu am avut probleme de genul nici macar la inceput. Eu zic sa fi mai prudent, si sa incerci sa le lasi daca vezi ca organismul tau nu le suporta (stiu ca nu e usor, si eu incerc sa ma las, dar nu reusesc).

| Natashha a răspuns:

Bai omule lasa-te ca mori si nimeni nu stie de ce. Daca ai ameteli dupa ce fumezi, inseamna ca ai imunitatea scazuta sau lipsa de calciu.Si chestia cu frigul,scuza-ma dar singur/a te bagi in mormant.Ori ai fost racit/a cand ai fumat prima oara si ti-ai facut o mica sinuzita acuta si ai si ameteli,ori ai dat in asm. Daca tusesti sec inseamna ca ti-ai macinat plamanii la maxim.Da si faza cu ameteala am patit-o si eu,e din cauza lipsei de calciu, oricum eu m-am lasat inainte sa ma apuc pentru ca tin la dintii mei perfect de albihappy. parerea mea, consulta un pediatru si spue-i problema 9pun pariu ca n-ai mai mult de 18 ani! ).

| Magnific a răspuns:

Am 22 de ani, si nu tusesc deloc, infine straight face o sa ma las big grin

| Magnific a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru ajutor mult de tot, as da la toate raspuns castigator daca as putea sad sunteti foarte amabili :X:X RESPECT

| uN23 a răspuns:

Da ce mama naibii fumezi? Ai început direct cu Marlboro roșu? Ia-ți niște țigări mai slabe pentru început. Oricum, dacă începi direct cu țigări tari o să îți fie foarte greu să le lași, plus că după câțiva ani o să ajungi să fumezi mai bine de un pachet pe zi și tot o să simți că nu e de ajuns.

| roby_4802 a răspuns:

Daca ai astm lasa-te, daca nu bea lapte dimineata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste Allen Carr.In sfarsit nefumator. E o carte psihologica.Eu nu mai fumez de 1an jumate si am fumat 5.

| cosminandrei a răspuns:

Eu recunosc ca sunt copil si fumez insa organismul meu le supoorta din cauza ca nu am greata, ameteala...iar frigul il poti lua din alta parte...de la fumat n-ai cum

| cosminandrei a răspuns:

Poate fi si din lipsa calciului, totusi eu i-au pastile si am calciu...deci fumez de placere!