| anonim_4396 a întrebat:

De ce amețesc şi mi se face rău când fumez? Recent m-am apucat de fumat şi efectiv mă ia cu amețeli de fiecare dată când fumez o țigară. Credeam că e normal să ți se facă rău doar la primele țigări, dar eu am fumat deja un pachet şi tot amețesc la fiecare țigară. De ce se întâmplă asta?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Organismul inca nu este obisnuit cu tigara.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca plamanii tai nu au ajuns inca la maturitate, fiind sunt inca nedezvoltati si automat sunt afectati de fumul care intra in plamani.

| Andreeush a răspuns:

Nu te-ai obișnuit încă.
Dacă vezi că ți se face rău de ce continui să fumezi?

| Nemessys a răspuns:

O mai buna intrebare ar fi de ce fumezi. Adica. ca si cum te-ai taia singura si dupa ai intreba,, de ce ma doare?". Iti faci rau singura. Daca vrei sa ti se mai intample lucruri de genu, e simplu, nu mai fuma.

| Teffan a răspuns:

N-ai cancer.
Trebuie sa mai treaca niste timp.
Unii fumatori ametesc de la prima tigara(dintr-o zi), si dupa ani de zile de fumat intensiv.

| Konstantin2020 a răspuns:

Lasă-te de fumat, dacă plămânii tai aveau nevoie de fum aveai o gaura in creștetul capului pe unde sa iasă fumul ca la soba

| Sorinn288 a răspuns:

Este normal sa se intample asta mai ales daca ai o constitutie slaba. Eu am fumat mult timp pana am inceput sa nu mai ametesc, deci poate dura si cateva luni pana te obisnuiesti. Ca sa nu mai ametesti incearca o perioada sa iti iei tigari slabe sau daca iti iei tigari taricele sa nu tragi mult fum in piept. Ce tigari fumezi?

| anonim_4396 explică (pentru Sorinn288):

Bună, am vrut să îți răspund în privat, dar nu pot.

| Sorinn288 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna, ti-am scris in privathappy