| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Fumez de ceva timp...defapt mai mult timp și am observat că dinții mei se îngălbenesc, mereu îi aveam albi, țineam la igiena mea, ba și mama m-a întrebat ce s-a întâmplat cu respirația mea și hainele care miros a tutun, găseam scuze penibile, și totuși mă credea dar nu vreau să-și dea seamă. Vreau că dinții mei să fie din nou albi, de mers la stomatolog nu pot merge, pentru că asta ar însemna să-i spun mamei că fumez și... chiar nu vreau. Aveți idee cum i-aș putea înălbii?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Renunță la fumat, te speli cu bicarbonat alimentar, zeamă de lămâie.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Colgate max write one dar reduce si numarul tigarilor!

| mona a răspuns:

Incearca si cu bicarbonat de sodiu

| michelia a răspuns:

Oricum va afla. S-ar putea chiar sa stie dar sa se prefaca doar ca nu vede, ca sa nu intre cu tine in conflict. Sau ca sa nu fie totul pe fata.
Cei care fumeaza mult au asemenea probleme si dentistul le rezolva in parte.
Inteleg ca nu renunti la fumat si atunci n-ai de ales: mergi la dentist! Tu mergi doar cu mama la cabinet? Sau trebuie sa-i explici motivul pentru care te duci? Oamenii merg regulat sa-si curete tartrul totusi...
Sper sa te lasi de fumat!

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Incearca niste pasta cu albire pentru dinti (sunt de la Colgate, Blandamed).Imi pare rau sa iti spun dar nu o sa ii mai ai nicio data ca inainte daca nu te opresti din fumat. Funda?

| Destinikkkaaa a răspuns:

Te poti lasa de fumat... happy