| Laura927 a întrebat:

ieri am avut o zi plina de sport.
Am fost la sala putin,dupa care prietenii mi-au propus sa merg cu ei in padure la un gratar, pana acum e okay.
Fapt ce eu nu stiam este ca avem de mers de la masina vreo 3 ore prin padure pana ajungem la locul respectiv.crying ( daca stiam nu mergeamlaughing )
Am o febra musculara incredibila, nici nu ma pot ridica din patcrying
Intrebarea care o am:
-Ce sa fac sa imi treaca febra musculara? Va rog mult ceva ce ajuta!
Super Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Ia o aspirina, bea un ceai indulcit si cam atat.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O baie calduta si ceva miscare (o plimbare relaxata)

| cobra15 a răspuns:

Poti face bai fierbinti, masaj, plimbari usoare cam astea sunt metodele prin care poti sa iti revii mai repede insa oricum iti va trece de la sine in cateva zile

| DydyDidii a răspuns:

Poti face o baie fierbinte cu spuma si putina sare.

| tpumember98 a răspuns:

Febra musculara trece intotdeauna de la sine. Ca sa iti revii, trebuie sa eviti efortul fizic timp de cateva zile. Nu poti face nimic sa grabesti vindecarea, dar normal trece cam in 2-3 zile. Stai relaxat!