| AlexPanda123 a întrebat:

ieri am fost la doctor si am facut analize pentru ca ma durea in partea dreapta abdomenului si am aflat ca e colica abdominala si mi s-a prescris un tratament. Azi a inceput iar sa ma doara dupa ce am luat pastilele si chiar mi-e foarte frica sa fie vreo apendicita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu vi s-a făcut o ecografie abdominală?
Mergeți la UPU, fiind weekend. Da, se pare că e greșit diagnosticul!

| AlexPanda123 explică (pentru romeo78):

Am fost, am facut ecografie si mi -a dat un regim se pare ca ma furuta atat de tare din cauza unei omlete pe care am mancat-o cu sunca oricum apendicita nu este deoarece a trecuta mult prea mult timp si singura sintoma pe care am avut o a fost durere din dreapta

| romeo78 a răspuns (pentru AlexPanda123):

Chestia cu dureri de la omletă cu șuncă mi se pare trasă rău de păr!
Oricum, schimbați medicul dacă durerile nu trec, întrebați și alt medic!
Poate fi, chiar o infecție, o inflamare a ovarului drept. O durere, poate ascunde multe!
Sănătate!