| vegeta a întrebat:

Salutare acum 2 saptamani am avut o situatie neplacuta mai exact dupa ce am mancat a inceput sa ma doara rau in partea dreapta a abdomenului sub coaste ca si cum tear durea fierea (numai ca ulterior mi s-a spus ca nu este de la fiere) si seaea a inceput sa am si febra la fel ca si cum ai fii racit si am si vomat de 3 ori iar a doua zi am fost la medic si mi-a dat sa iau colebil, nospa si amoxicilina crezand ca este de la fiere iar dupa aproximativ o saptamana am fost la un ecograf unde mi s-a spus ca la fiere nu am nimic dar am colonu iritat si ca este inbalonat si ca din cauza mai imi da in acel loc sub coaste de atunci cand si cand junghiuri da nu sa ma doara de numai pot sunt suportabile si mi-a spus ca din cauza asta am acea problema si ca s-ar putea sa am si hepatita ca vede ceva la ficat unde mi-a spus sa fac si analize sa vada daca asa este si le-am facut iar maine voi vedea rezultatul iar ca si tratament mi-a dat sa iau Kebene plus, si triferment si mi-a zis ca la fiecare masa sa iau in timpul mesei cate 2 pastile de triferment si 1+2+1 de kebene pa zi si sa mai iau si cate o pastila de eubiotic pa zi dar dupa 3, 4 zile de tratament problema este ca acolo inca mai imi da junghiuri si dupa fiecare masa ma simt ca si cum as fi putin inbalonat desi pastilele pe care le iau nu ar trebui sa ma inbaloneze si tocmai de aceea sunt in dubii ca tot nu mi-a trecut problema si am dubii si in privinta ecografului care nu era tocmai performant era din acela vechi si m-a costat ca sa-l fac 60 de lei si tot el mi-a dat si reteta era un doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu era ecograf cu fir de aur? Ecograful e deja performant, nu stiu cum zici tu ca nu e performant. De vazut se vede tot ce trebuie.
Esti "putin" balonat. Normal... Ai ceva acolo, nu trece dintr-o data... Iti faci analizele, te mai duci la un control, acum te consulta iar. Ai rabdare.
Te BALONEZI*
PE*

| vegeta explică (pentru CuriousStuff):

Eu nu ma balonez dar doctorul de la ecograf mi-a spus ca intestinul gros se inbaloneaza si eu asta nu simt eu simt decat ca ma injunghie din cand incand acolo sub coaste chiar si daca nu mananc simt injunghieli si asta e ciudat

| Laura78 a răspuns:

Te balonezi. Trebuie sa mergi la cateva controale.