| NOOOONAME a întrebat:

ieri am mancat macrou in ulei de rapita si apoi am consumat chefir. Peste jumatate de ora a inceput sa mi se faca greata. Am vomitat de vreo 20 de ori in total de la ora 8 jum seara pana spre 4 dimineata. Azi am avut febra si niste dureri usoare de cap, dar totusi nu am avut crampe abdominale si nici diaree in schimb m-am deshidratat foarte tare, e posibil sa fi fost totusi pestele infectat cu salmonella sau chefirul?
Ceva bacterie tot se afla acolo, aveam de gand sa sun la ambulanta pana ce am inceput sa ma simt oarecum mai bine, adica m-am oprit din vomat si am inceput sa beau treptat apa fara sa o respinga stomacul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti sa aplecat de la uleiul din pește, cum sa combini laptele cu pește, aoleu ce prostie, normal ca ai vomitat, ia un triferment, maninca o supă lasa laptele si pestele grețos in ulei, sanatate.

| alina2k18 a răspuns:

Daca era vreo bacterie experimentai si alte senzatii.
Pur si simplu nu ti-a facut bine acel macrou in ulei.
Alimentele grase pot provoca indigestie anumitor persoane.
Ia un antipiretic pentru scaderea febrei.
Ambulanta nu vine acasa daca esti constient si te poti deplasa singur si nu ai vreo afectiune/boala foarte grava [ vin la cazuri grave ca de aia e ambulanta].

| Bizon95 a răspuns:

Data viitoare mai mananca si niste prune, varza murata, varza calita si fasole mexicana, toate in acelasi timp big grin

acum serios, du-te la marmacie si cumpara urmatorul medicament:
EqiDigest
este naturist si ajuta problemele de genul asta FOARTE SERIOS... dar nu e chiar ieftin
eventual poti sa il combini cu kebene plus, si ala e foarte bun

| Sonia822 a răspuns:

Conserva...

| Cristinaa1207 a răspuns:

Buna.Par simptomele unei crize de fiere. Poti consuma ceai hepatic, 3 cani pe zi.Sanatate!

| IonutRegeleTau a răspuns:

Eu zic ca e de la penis, nu de la peste