| LittleMissCupcake a întrebat:

Ieri de dimineata a inceput sa imi amorteasca TOT piciorul drept. Dar TOT. Asa ca m-am gandit sa stau putin culcata cu el intins in pat cateva minute. Apoi cand sa merg cu el... aproape am cazut din picioare. Ma durea ingrozitor. Nu-l puteam misca. Apoi a inceput sa ma mai lase, dar mi-e frica sa nu incepa din nou. Ce credeti ca a fost? Vi s-a intamplat vreodata ceva in genul asta? Oare este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! asa am patit eu la 14 ani, ma durea piciorul drept, imi amortea, si mi se anchiloza, apoi am fost la dr si mi s-a zis ca e vorba de apendicita, si asa am facut, am facut operatie la 14 ani...un consult medical nu strica, asa ca nu lua in seama sfaturile noastre, decat cele care te trimit sa faci un control sa vezi despre ce e vb...

3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Ti-a amortit piciorul pentru ca ceva a facut compresie pe nervul sciatic. Daca zici ca dupa un timp si-a revenit, inseamna ca cel mai probabil ai stat intr-o pozitie care a permis comprimarea sciaticului

| YumixCupcake a răspuns:

Este clar ca trebuie sa te duci la doctor!
Ti-ai scos apendicita? pentru ca atunci cand trebuie sa te operezi te doare si piciorul drept!

| ordk a răspuns:

Pai tr sa mergi la doctor in primul rand si icearca sa stai cu picioarele pe perete, ca sa circule sangele mai bine, asta nu-ti face niciun rau.sanatate.