| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-am lovit foarte tare la genunchi. Am cazut pe rotula fix in ciment amestecat cu pietre si a inceput sa ma doara rau... dupa cateva minute a inceput sa sangereze serios. Am sters bine sangele si am bandajat piciorul si l-am dezinfectat cu spirt/apa oxigenata. Pot sa stau in picioare sau intins pe pat dar daca stau pe scaun sau pe veceu stau foarte rau din cauza ca trebuie sa stau cu piciorul intins. Ma doare atunci cand incerc sa il indoiesc in fata sau in spate.
Este ceva serios? Mama ma cearta si zice ca dorm si am cazut ca nu mai stiu ce si ma trimite la scoala dar pur si simplu nu pot sa stau pe scaun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cisleanu_Andra_1986 a răspuns:

Pai daca ai probleme si ai cazut in rotula, trebuie sa mergi sa consulti un medic si s-ar putea sa te opereze daca ai patit ceva acolo. Nu e de speriat dar e bine sa consulti un medic si o sa-ti spuna urmatorii pasi. Nu e bine sa stai asa cu genunchiul. Sper sa imi asculti sfatul ca sa nu dai si in alte complicatii.

| Oliver24 a răspuns (pentru Cisleanu_Andra_1986):

Am fost azi si mi-a facut radiografie care a iesit foarte prost si mi-a zis sa stau in repaus 5-7 zile si sa tin gheata 10-15 min la cate 2 ore...Multumesc oricum!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur a fost rotula și nu capul?

| Azxico a răspuns:

Vorbeste cu cineva si du-te la control