| Ushsisisn a întrebat:

Acum câteva zile am făcut 6 injecții cu gentamicina. 2 in fiecare zi. Ma durea după fiecare injectie dar am masat și începea sa îmi mai treacă.Le am terminat acum 3 zile și ieri a început o durere ciudata in fesa stânga. Ma înțepa ff tare și nu puteam sa merg sau sa pun mâna sa masez. A amortit o parte din ea și habar n am de ce. Probabil a început sa ma doară de la efort brusc, dar nu pot sa stau in picioare mai mult de 10 min pentru ca începe iar sa ma înțepe îngrozitor. Voua vi s-a întâmplat asa? va rog sa ma ajutați, nu știu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Daca nu iti trece in cateva zile mergi la medic, intre timp evita efortul, maseaza cu diclofenac, sindolor, voltaren, etc