| diana0983 a întrebat:

Buna TPU ieri la handball mi-am spart usor nasul nu m-a durut nu nimic dar azi m-a durut de numa numa am pus si compresa cu apa rece mi-a mai trecut dar iarasi m-am lovit la el nu tare ff incet si ma doare crying ce credeti ca ar trebui sa fac aa si sa va zic nu e umflat nu nimic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ieri nu te-a durut din cauza adrenalinei, erai prea concentrata la joc. Fiind un fost sportiv de performanta, stiu si eu prea bine aceasta senzatie care apare cind te accidentezi. Atunci abia o bagi in seama, pare o nimica toata, insa a doua zi, durerea te poate "rupe". Continua cu compresele cu apa rece, insa mai ia si ceva pastile antiinflamatoare, chiar daca nu e umflat, caci inflamat tot e in acel loc (aspirina, diclofenac, ketonal - care e si cel mai puternic), sau sunt si unguente speciale pentru asemenea inflamatii, unul f bun ar fi Ben-Gay, care desi e scump, daca mergi des la handbal, merita sa il ai, pentru ca e excelent pentru dureri si inflamatii cauzate de accidente.

| kleorys a răspuns:

Eu in locul tau as pune gheta pe ea...winking

| deathproof a răspuns:

Du-te la medicul de familie