| Loly a întrebat:

Hei. M`am lovit acum o saptamana la mana stanga la cot.Nu s-a umflat dar m`a durut foarte tare si nici nu am vreun semn. mi-a trecut dupa 2 zile dar acum daca ma lovesc chiar foarte putin la ea ma doare foarte tare.Prietena mea spune ca ar trebui sa ma duc la doctor ca daca mai cad o data pe ea mi`o rup. Voi ce credeti? De ce credeti ca ma doare asa tare?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca nu s-a umflat, si nici rana nu ai facut, e destul de grav, pentru ca toata energia socului a fost absorbita de os. De aceea te-a si durut f tare. Daca acum, la o saptamana, cind nu trebuia s mai simti nimic daca totul era normal, te doare f tare la orice miscare, lucrurile nu stau prea bine. Neaparat trebuie sa mergi la medic, poti ajunge la probleme grave, incit sa nu mai ai mina la fel de functionala ca pina acum. Nu e vorba de rupere, daca ar fi doar de rupere vorba, nu ar fi asa de grav, o ruptura se repara, insa exista complicatii mult mai serioase pe care le poti face.

1 răspuns:
| sanders a răspuns:

Daca te doare doar cand atingi locul inseamna ca osul a fost afectat.Asa mi s-a intamplat si mie odata dar eu am cazut si m-am tarat vreo 2 metri pe ciment pe genunchi si aveam vreo 8-9 rani dar dupa ce sa-u vindecat in locul unde era cea mai mare rana inca ma durea cand apasam dar mi-a trecut dupa vreo 2 luni, si nu ma mai durea cand apasam. Daca dureaza mai mult de 2 luni chiar ar trebui sa te duci la doctor, dar cred ca dureaza mai putin ca e doar o lovitura nu o julitura pana la os cum am avut eu.Succes(si daca tot te-am ajutat imi dai si mie o funda te rog?)