| Spuffilica a întrebat:

Ieri la scoala din greseala i-am impins primul deget de la prima mana in spate.Nu mai imi simteam degetul, iar azi de dimineata m-am trezit cu o durere puternica pe toata partea de jos a degetuluisad
ce sa fie?
help me!
Funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună. happy

Ce ai pățit tu este o entorsă sau o luxație puternică,care trebuie tratată neapărat.
Nu este ceva așa de ușor, pot spune că este destul de grav. Du-te la medic pentru a-ți da un tratament potrivit, sfaturi utile și să te lămurească cu specialitatea lui ce ai exact.

Succes!
Sănătate.

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca era fracturat/rupt se umfla la maxim 5 minute dupa manevra. daca era edem/entorsa.eh aici nu se umfla la fel de mult si poti sa nu iti dai seama. daca te doare cand il misti du-te spital si fa-ti o radiografie. poate fi durerea de dupa.dar nu cred dupa o noapte. s-ar putea sa ai o entorsa

| luciana200972 a răspuns:

Sigur o entorsa sau luxatie, pentru a nu aparea complicatii mergi la spital